Dondurmak ya da Dondurmamak

Dondurucular yemek ve pişirme sektöründe devrim yarattı. Malzemelere tazeliğini korutabildiği gibi, bizlere büyük pratiklik sağlattı. Bir malzemeyi dondurmakta kolaydır, çıkarıp onu bir yapımda kullanmakta. Bu olaylar pasta sektöründe, pastacılıkta ve butik pasta tasarımlarında da işimize yarıyor.

Bazı malzemeler diğerlerinden daha çabuk donar ya da dondurulması daha iyidir. Butik pasta yapımında ya da butik pasta tasarımında dondurulmaması gereken malzemelerin sayısı oldukça azdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dondurduğumuz harika şeylerden birkaçı bunlar:

Islak Hamur. Pişmiş ürünlerin genelde dondurulmaması gerektiği söylenir ancak butik pasta yapımında veya butik pasta tasarlama sürecinde ıslak hamurlar dondurulur. Bu şekilde, büyük partiler daha hızlı hazırlanabiliyor ve gerektiği anda pişirilebiliyor.

Muz. Muzlar o mükemmel derecede fazla olgunlaşmış noktaya ulaşmışsa ancak, dünyanın en iyi muzlu keki yapmak için havada değilseniz, önce onları soyun ve sonra bir buzdolabı poşetinde dondurun.

Çilek. Bütün meyveler donuyor, ancak meyveler büyük derecede donuyor. Herhangi bir zamanda dondurucuda ahududu, böğürtlen ve çilek olması tasarım butik pasta işlerinizi daha hızlandırabilir.

Tereyağı. Tereyağında harika bir indirim mi buldunuz? Birkaç kilo alıp, bir buzdolabı poşetinin içinde dondurun. Ancak unutmayın ki, bir ay içinde tasarım butik pastada kullanılması gerek.

Yumurta beyazı. Plastik kutularda saklayın ve buzdolabında bir gece çözdürün. Onlarla beze yapmak isterseniz, donmuş haldeyken, çözünmesi devam eden proteinlerini çözme işlemine başladığı için, çözülmüş beyazların taze olmasından dolayı daha çabuk çözünmesine dikkat edin.

Not: Yumurta sarısı kendiliğinden donmaz ancak sıvı ile karıştırıldığında iyi donar. Yumurta sarılarını buharlaştırılmış sütle ve şekerlendirilmiş yoğun sütle karıştırın, sarısını iyice parçalamak için iyice karıştırın ve ardından bir kapta dondurun.

Un. Kullanmadan önce oda sıcaklığına getirdiğinizden emin olun.

Fındık. Fındıktaki yağ, sıcaklığa karşı duyarlıdır ve özellikle yaz aylarında kötü bir koku vererek çok çabuk kokabilir. Donma onları daha uzun süre taze tutmaya yardımcı olur.

Bu listede olmayan bazı maddeleri dondurmayı mı düşünüyorsunuz? Denemenizi öneririm. Tasarım butik pastaların uzun süren yapımlarını hızlandırmak için bu taktikler işinize yarayabilir.

Views 1188
Likes 0

icakedblogadmin

Bütün yazıları gör

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir