Öncelikle Naked Cake Nedir?

Evet, orada hepimiz beden bilinçli kadınlara gurur veren bir pasta var. Naked pastalar, şekerlemeden oluşmuş dev bir pelerin içine sarılmıyor. Naked pastalar, cipsler gibi kendisini bir ambalaj bir elbise ile kaplamaz. Naked pastalar, büyük bir çiçek broşuyla şişkoluğunu örtmeye çalışmaz- hayır- bu kek- bayanlar ve baylar, ateşli bir anne. Orada uzun boylu, gururlu ve tamamen çıplak duruyor ve onun bu güvenini seviyoruz, stilini seviyoruz …

Naked pasta kaplamanın başlıca özellikleri, katmanlar arasında bir buzlanma ile genellikle bir pandispanya ya da madeira kekinden (her ne kadar krem ​​peynir kızartması, krem ​​ve meyve de yaygın olsa da) yapılmasıdır. Meyve genellikle çiçeklerle veya çiçeklersiz dekorasyon olarak kullanılır ve krema şekeri kekin her yerine bol miktarda tozlanır. Bazen naked pastanın iki tarafı da çikolata, çilek veya karamel soslarıyla kaplanır.

Neden ‘Çıplak’?

Naked ingilizce bir kelimedir ve Türkçe karşılığı çıplaktır ve her zaman- evet her zaman, pastanın iç güzelliğini ortaya çıkarmak için bu pastalar çıplak tasarlanır. Naked pastamızın tarafları çırılçıplak bırakılır.

Naked pastaların da birkaç zor yanı vardır. En yaygın olanı, bu güzel ve çıplak olan Naked pastayı bitiremeden önce, onun kurumaya başlaması ve siz onu bitiremeden önce kuruması korkusu. Sebebi ise, Naked pastaların yapım aşamalarında dondurulması ve daha önemlisi, onları koruyan bir katman olmamasından ve içeriğinin tamamen taze olup birkaç saat içerisinde tüketilmesi gerekmesinden. Naked pastaların katmanlarının arası genellikle taze orman meyveleri ya da çikolata ile süslemek tercih ediliyor ve bu ürünlerin hemen tüketilmesi tavsiye ediliyor (Taze çiçeklerle süsleyenler de var).

Naked Pasta’nın Ömrünün Önemi

Pasta gerçekten görünüm olarak en fazla 6 saat dayanabilir, bu nedenle düğününe uygun olup olmadığını gelinle tartışın. Gelin düğün kahvaltı sırasında saat 2 de naked pastayı kesip, akşamında misafirlerine sunmak istiyorsa, bu onun için iyi bir pasta seçimi değil, çünkü naked pastası kuruyacaktır. Bunun yerine naked pasta kesildikten kısa süre sonra pastayı tüketmek planlanıyorsa bu pasta tarzını kullanın- pastanın serinletici bir girişine sahip olduğunu ve bu pastanın serinletilmesini bekledikten sonra kek sergileyip kısa süre sonra yenmesi gerektiğini belirtin.

Butik pastalarla, Naked pastaların arkalarındaki ana fikir aynı olsa da (dilim, servis ve yemek!) naked pastanın, dondurulmuş bir pastadan farklı birkaç önemli ayrıntısı var. Naked pastanızı sipariş etmeden önce bilmeniz gereken her şeyin üzerinde farklı farklı pastanelerle konuştuk. Naked pastaların daha doğal ve organik bir hisleri vardır; bu da süslü şeker veya sakız yapıştıran çiçeklerin tam olarak örgü yapmayacağı anlamına gelir. Kolay bir alternatif ise taze çiçeklerdir. “Genellikle düğünlerinde naked bir pasta seçen çiftler, büyük romantik şakayıklar ve güller yerine sulu meyveler, biberiye veya lavanta gibi doğal elementleri naked pastalarında tercih ederler.

Summary
Article Name
DÜĞÜNLERİN YENİ TRENDİ: ‘NAKED PASTA’
Description
Naked Pasta Trendi ve Düğünlerde Naked Pasta
Author
Views 5102
Likes 3

icakedblogadmin

Bütün yazıları gör

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir