Her insan hayatında özel birisi olsun ister. Kendisine dünyanın aslında ne kadar güzel bir yer olduğunu gökkuşağının tüm renklerini kullanarak anlatacak birisi yani. Hepimizin amacı bu olsa da bu hedefe gerçekten ulaşabilen çok azdır. Bazen yanlış yer, bazen yanlış zaman birçoğumuzu mutluluktan bir adım uzakta tutar. Peki bu mutluluğa ulaşabilenler için hayat neye dönüşür?
Sanılanın aksine, “o” kişiyi bulmak bir nokta değil virgüldür aslında. Çünkü ilişkinin başlamasını takiben artık yeni mutluluklar, yeni heyecanlar, yeni umutlar olduğu gibi; yeni kavgalar, yeni hayal kırıklıkları ve yeni sorunlar da baş gösterir. Yani anlayacağınız, bir ilişki ne siyah ne de beyazdır. Genelde gri bir renkte seyreder. Peki bu kötü bir şey mi? Asla. Sonuçta insan hayatında sadece iyi ya da sadece kötü bir kavram kesinlikle kalıcı bir mutluluk yaratamaz.
Böyle komplike bir durumda pek tabii kutlamalar da, barışma çabaları da nefes almak kadar açık bir gerçeğidir hayatın. Basit sözler pek somut bir görüntü yaratamadıysa gözünüzde, gelin iki örneklemeyle daha açık bir hale getirelim konuyu.
1-Bir sevgiliniz var ve 1 yıldır birliktesiniz, her şey olağan seyrinde ilerliyor ve doğal olarak mutlusunuz. Şimdi birinci yıl kutlamaları için düşünmemiz gereken zaman. Bu yüzden uygun bir zaman, mekan, hediye ve tabii ki pasta kombinasyonu lazım. Kadınlar bu konuda her ne kadar iyiyse genelde erkeklerin çoğunluğu da bir o kadar kötü oluyor(hak yemek gibi olmasın, çok yaratıcı adamlar da mevcut) ama kafa karışıklıklarından ve hatalardan kaçmak adına ben akıl hocalığı yapmaya karar verdim (ve ücret almadan, evet. Hadi yine iyisin.)

Öncelikle, yine her zaman olduğu gibi belirtmem gereken şey şu ki, pastanın boyutu değil anlamı bizim ilgilendiğimiz şey. Sadece kremşanti kaplı, dümdüz ama yedi katlı bir pasta yerine; iki kişilik, güzel süslemelere ve uygun bir pasta üstü yazısına sahip şirin bir butik pasta kesinlikle tercih edilmesi gereken pastadır. Ha tabi sen, “bizim aşkımız çok büyük en az yirmi kişi yiyecek o pastayı” dersen bir şey diyemem sevgili okur (Aslında derim ama yeri değil..) ama en azından süsleme, pasta üstü yazısı gibi detayları unutmamalıyız. Çünkü normal bir yaş pasta ile sanat eseri gibi görünen bir butik pastayı birbirinden ayıran şey hiç şüphesiz, nasıl tasarlandığıdır.

Basit bir örnekle anlatmak gerekirse, kalp şeklinde bir pasta tabanı ya da yan süs olarak kalpler tercih edilmiş bir pasta klasik fakat yanıltmayacak bir seçenek olacaktır. Çünkü mesajı son derece açık ve herkesin kalbinde uyandıracağı his aynıdır. Peki değişimden zarar gelir mi? Tabii ki hayır. Renk, pasta tabanı ya da yan süs tamamen size ve sevdiğiniz kişiye ne ifade ettiğine bağlı olarak anlam kazanır. Eğer kare bir pasta tabanı, kuş figürlü yan süs ve sarı renkli bir butik pasta sizin ilişkiniz için daha büyük anlam ifade ediyorsa, elbette seçmeniz gereken pasta bu tür olmalı.

2-Peki ya ilişkinizde işler bir süredir iyi gitmiyorsa ama siz durumu düzeltmek istiyorsanız ne yapmalı? Tabii ki ilk tercih hiç şüphesiz oturup düzgünce konuşmak ve sorunları çözmeye çalışmak ama bazen ufak tefek, çevre desteklerine ihtiyaç duyarsınız. E tabii ki bu durumda da imdadımıza yetişen şey yine amacına uygun şekilde dizayn edilmiş bir butik pasta. Yıl ya da ay dönümü pastalarının aksine hatırlamamız gereken şey şu ki bu pasta etkileyici olmak zorunda. Çünkü belli ki bir halt yemişiz ve düzeltme görevi bizde. Bu pasta da bizim, tamam mı devam mı? Adlı çalışmamız. Bundan ötürü hemen gerekeni yapıp, sizin için en çok şeyi ifade eden yan ve kenar süslerini, pasta tabanını, tabi bir de pasta üstü yazısını bulmamız gerekiyor. İsteğe bağlı olarak pasta üstü yazısı yerine, sizin bir resminiz de tercih edilebilir ki bu bazen daha güzel bir seçimdir.

Olası senaryolardan bahsettiğimize göre şimdi de işin pratik yanına eğilelim. Dünyada milyonlarca farklı pasta tabanı, kenar ve yan süsü, pasta üstü yazısı var malumunuz olduğu üzere. E doğal olarak bu milyonlarca seçenek arasından da en az bir yüz bin tanesi de size uyuyor olacaktır. Bu yüzden seçenekleri daraltmak ve olabileceğin en kalitelisini bulmak zorundayız. Bunu yapmamız için en doğru adres ise halihazırda içinde bulunduğunuz site olan https://www.icaked.com/ Çünkü hem birden çok pastane seçeneği hem de farklı sebeplere uygun dizayn edilmiş kategorileri olan iCaked.com sizi sadece hazır olan pastalardan seçme zorunluluğundan kurtarıp, size kendi pastanızı tasarlayabilme olanağı sunuyor. Bunun içinse ziyaret etmeniz gereken adres, zaten sitenin içindeki sekmelerden biri olan https://www.icaked.com/Editor online pasta tasarlama editörü. Pastanın her bir parçası için onlarca farklı seçeneğinizin olduğu editörde adeta bir pasta tasarlama oyunu oynuyormuşçasına çok farklı pastalar tasarlayıp, hepsini kendi profiliniz altında toplayabilir ve milyonlarca kullanıcının beğenisine sunabilirsiniz.

Tabi herkesin yeterince zamanı ya da tasarlamaya zamanı olmayabilir ve bu tür bir durumda da yapılabilecek en doğru şey, iCaked’ in bizlere sunduğu kategorilerden birisi olan sevgili pastaları sekmesini ziyaret etmek olacaktır. Seni fazla uğraştırmamak için yine üstün bir hizmet sunuyor ve sevgili pastası linkini şuraya bırakıyorum sevgili okurum https://www.icaked.com/pastane/liva/sevgili-pastalari

Artık ilişkimiz için anlam ifade eden günü kutlamak ya da kötü giden şeyleri düzeltmek için ne yapmamız gerektiğini biraz daha iyi biliyoruz. Özellikle de butik pastanın bu konudaki rolünün daha çok farkındayız. Gerisi senin üstün konuşma yeteneklerine kalmış sevgili dostum. Sevgiline alacağın pasta, gelecekte keseceğiniz o büyük pastanın habercisi olur umarım. Gününüz kendi tasarladığınız butik pasta kadar tatlı geçsin efendim.

Views 2256
Likes 5

icakedblogadmin

Bütün yazıları gör

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir