Çocuğunuzun her günü bir kutlama. Bununla birlikte, doğum günleri yılın en unutulmaz günüdür. Çocuğunuzun bir sonraki doğum gününde, büyük bir partiye ev sahipliği yaparak ona her daim hatırlayacağı bir gün yaratın. Bunların nerede başlayacağından emin değilseniz partinin planlama kısmı için altı küçük ipucundan bahsedelim. Parti hazırlıklarınızla yola çıkarak, son dakika düzenlemeleri ile çok zorlanmadan inanılmaz bir parti düzenleyebilirsiniz.

Doğum Günü Partisi İçin Mükemmel Konumun Seçimi

Çocuğunuzun doğum günü partisi için onlarca seçenek var. Fikirlerinizi bütçenize, zaman çizgisine, temaya ve mevsime göre daraltın. Burada takip etmeniz için birkaç yol var: Minimum seviyede maliyet yaratmak için partiyi evinizde planlayın. Hava açıksa  veya mevsim yaz ise partiler için açık havada bir şeyler ayarlayabilirsiniz. Mesela evinizin bir bahçesi varsa bu ideal olacaktır.

Çocuğunuzun favori restoranında rezervasyon yapın. Pasta ve tatlıları iCaked’den temin ederken, konuklardan kendi yiyip içtiklerini ödemelerini istemek suretiyle maliyetler düşürülebilir. Restoran değil de açık havada piknik tadında bir şeyler olsun diyorsanız da, bildiğiniz bir piknik alanına  gidin ve orada bulunan işletmeye para kazandıran bir piknik yapın. Yiyecek ve ikramlar sağlamanız gerekir, ancak bulunduğunuz alanın doğası sayesinde süslemeler en düşük maliyettedir.

Bir başka seçenek olarak ise, bildiğiniz bir organizasyon mekanından doğum günü partisi paketi satın alın. Bu açık ara farkla en pahalı seçenektir. Bununla birlikte paket genellikle dekorasyonlardan gıdaya, maliyeti dahil olmak üzere her şeyi içerir. Eğer yeterli bütçeniz varsa hiçbir konuyu dert etmeden, kalite garantili bir parti düzenlemek için en doğru seçenek olacaktır bu.

Parti Temasının Seçimi

Bütçenize, zaman çerçevesine ve katılımcı sayısına en uygun mekanı bulduktan sonra parti temanızı seçmenin zamanı geldi. Bir tema, olayın geri kalanını, süslemeleri, yemekleri ve oyunları düzenlemenize yardımcı olur. Aynı zamanda, partiye katılmayı düşünen konuklar için ayrıca bir heyecan kaynağıdır. Örneğin, korsan temalı bir partiniz varsa misafirleriniz en sevdikleri korsan kostümlerini giymek isteyebilir. Bir parti temasını seçmenin en iyi yolu, çocuğunuzun neyden hoşlandığını ya da neyle ilgilendiğini düşünmektir. Zorlanırsanız da çocuğunuzdan temayı seçmenize yardım etmelerini isteyin; Sürecin bir parçası olmaktan onlar da bir hayli keyif alacaklardır.

Konuklar İçin Atıştırmalıkların Seçimi

Misafirleriniz geldiğinde atıştırmalıkları hatırlayın. iCaked’ de parti öncesi servis edebileceğiniz tatlı atıştırmalıkları da bulabilirsiniz ve bu atıştırmalıklar büyük parti öncesi konuklarınızın tüketmesi için çok uygundur. Parti öncesi bir atıştırmalık servisi hazırlayarak herkesin parti moduna geçmesini sağlayan tatmin edici bir atmosfer oluşturmuş olursunuz.

 

Butik Pastayı Unutmayın

Pastası olmayan bir doğum günü partisi pek de doğum günü sayılmaz. Her çocuğun kendi doğum günü  pastalarına dair hayalleri vardır. Mesela pastanın rengine, lezzetine ve görünümüne dair  güzel hayaller. https://www.icaked.com/ kişiselleştirilmiş doğum günü pastaları konusunda en doğru adres. Özellikle de kullanıcılarımızın tasarladıkları pastaları görmek isterseniz de https://www.icaked.com/tasarim-pasta/dogum-gunu-pastalari linkine tıklayarak birçok seçenek arasından en beğendiğinizi sipariş edebilirsiniz.

İhtimaller sonsuzdur. Pasta süsleme uzmanlarımızla konuşmak için iCaked ile iletişime geçin. Çocuğunuzun doğum günü pastası için ideal lezzeti ve tasarım kombinasyonunu koordine etmenize yardımcı olacağız. İster cupcake’ten yapılmış bir tasarım istersiniz, ister 50 misafir veya daha fazlası için, üç katlı bir butik pasta tercih ederseniz. Çocuğunuzun pasta hayallerini gerçeğe dönüştürmek için sizinle birlikte çalışmaya hazırız:)

Misafirlerinizi beslemek için pek tabii butik pastadan daha fazlasına ihtiyacınız olacaktır, bu nedenle kişiselleştirilmiş doğum günü pastanızı sipariş ettiğinizde bir düzine kadar iCaked çerezi almayı unutma. Yarım düzine veya bir düzine gibi miktarlarda çikolatalar ve çikolatalı çerezler mevcut.

Doğum Günü Partisi Öncesi Kendiniz İçin Yapabilecekleriniz

Bir parti planlamak oldukça çaba gerektirir. Bu süre zarfında kendinize de vakit ayırmayı unutmayın; böylece parti gününde fazla stres yaşamazsınız. Mesela iCaked’den kendiniz için tatlı bir şeyler sipariş ederek kendinizi şımartın. Sonuçta, oğlunuzun veya kızınızın doğum gününden sorumlu olan sizsiniz, o yüzden bu neşeli anı kendiniz için küçük bir şeyle daha da neşeli hale getirin. Bunu yapmak içinse aşağıda bulunan şu iki linkten birine göz atmanızda fayda var:

https://www.icaked.com/pastane/liva/cikolata

https://www.icaked.com/pastane/liva/tatli

Peki Parti Sonunda Ne Yapmalı?

Parti sona erdikten sonra, misafirlerini yola çıkma zamanı. Misafirlerin elleri boş şekilde partiyi terk etmemeleri için teşekkür çantaları hazırlayın. Çantalarda, temalı partinizin hatıraları, mini oyuncaklar veya arkadaşlık bilezikleri gibi bazı hatırlatıcıları ekleyin. Ekstra özel bir hatıra olarak ise doğum günü partisinde konuklarınızın çektiği fotoğrafları basmak için bir masaüstü fotoğraf yazıcısı kullanabilirsiniz. Ayrıca, bir yazıcıya erişiminiz yoksa, fotoğrafları misafirlerinize partiden sonra e-posta olarak gönderebilirsiniz.

Views 2787
Likes 2

icakedblogadmin

Bütün yazıları gör

5 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Genel olarak çok pahalıya mal oluyor dışarıda düzenlenen bir doğum günü partisi ama bu ipuçlarıyla evde de bir şey düzenlenebilir gibi

  • Parti paketi almak genelde daha mantıklı oluyor. Diğer türlü her masrafla ayrı ayrı uğraşmak gerekiyor. Zaman,güç ve para kaybı oluyor

  • Basit bi ev kutlaması da iş görür ya bu kadar büyük organizasyonlara girmeye gerek yok

  • Parti paketi al kurtul ya. Diğer türlü, bin tane şeyle uğraşmaktan partinin tadı kalmıyor