Bir anlığına çocukluğumuza dönelim hadi, hafta sonları erkenden kalkıp, en sevdiğimiz süper kahramanın çizgi filmini izlemeyi en önemli planımız yaptığımız günlere yani. Belki 20 dakika, belki yarım saatlik bir serüveni onunla paylaşıp, bu sefer dünyayı nasıl kurtaracağına şahit olma isteğimiz hiçbir şeyle ölçülemezdi. E sonuçta haftada bir, şanslıysak da iki yahut üç kere iş üstünde görüyorduk idolümüzü. Bazılarımız hiç sahip olmadığı abisi, ablası yerine bazılarıysa en yakın arkadaşı yerine koyardı o kahramanları. Güçlü, bilge ve ahlaklıydılar. Bu yüzden de her hareketlerini örnek alıp, hayranlık beslerdik.

Her birimiz en az bir defa ebeveynleriyle ters düşmüştür , kendisine o mağazada gördüğü Spider-Man ya da Batman oyuncağı alınmadığı için. Hani şu yüzümüzü asıp,kollarımızı konuşmak istemediğimizin bir göstergesi olarak göğsümüz hizasında birleştirdiğimiz  küsme anlarından bahsediyorum. Sebebin her zaman oyuncak olmasına gerek de yoktu pek tabii, Örümcek Adam resimli bir pastayı da isteyebilirdik ve alınmazsa yine aynı tepkiyi verir, küserdik.

Sonra zaman çok hızlı geçti ve hepimiz büyüdük. Her geçen gün sorumluluklarımız arttı, bununla paralel olarak da sevdiğimiz şeylere ayırdığımız zaman azalmaya başladı fark etmeden. Bu durumun en büyük kurbanları da o çok sevdiğimiz kahramanlarımız oldu. Artık onları eskaza televizyonda, bir butik pastanın üstünde, sokakta afişlerde görürsek görebiliyor, aksi takdirde sadece geçmişimizden hatırlıyorduk. Tabi bazılarımız tutkularına o kadar bağlıydı ki, ne kadar yoğun olursa olsun birlikte büyüdüğü kahramanını asla terk etmemişti ve gerek sinema ve televizyonda; gerek video oyunlarında; gerekse gıda alanında onu hayatında tuttular. Ne de güzel yaptılar çoğumuzun aksine.

Toplumların oyun,oyuncak ve fantastik kültüre bakışları, ilgili kişinin yaşına göre biraz farklılık gösterebildiği için bu tutkuyu yaş aldıkça çocuklarına aktaran ve onların üstünden yaşayan kesim de kesinlikle çok büyük.

Çocuklar, Süper Kahramanlar, Butik Pastalar

Peki nasıl? Sadece çocuklarımıza aldığımız oyuncaklarla ya da da onları götürdüğümüz süper kahraman filmleriyle değil, çocuklarımızı en çok etkileyen şeylerden olan renkli gıdalar yoluyla da canlı tutabiliyoruz bu tutkuyu. Mesela bir butik pasta üstünden örneklememiz gerekirse, üstünde süper kahraman resimleri, amblemleri ve figürleri bulunan büyük bir pasta, çocuğunuz için muhteşem bir hediye olabilir ve kesinlikle de unutulmaz olacaktır. Bunu nereden mi biliyorum? Çünkü ailem bana aynısın yapmıştı çokca defa ben daha bacak kadar boyu olan, süper kahraman sevdalısı bir çocukken. Yani şimdi sorma bana, “nereden geliyor bu fantastik edebiyat sevdası eeeeyyy yazar?” diye. Sebebi açık ettim zaten 🙂

Hayallerini, Online Olarak Tasarladığın Butik Pastaya Aktar

Şimdi gelelim işin önemli noktasına, buraya kadar okudun. Pek de güzel ettin ama bu pasta işini ne yapacağız? Beni takip et, yolu biliyorum 🙂 Öncelikle zaten içinde olduğun site amacımız için altın değerinde, bunu bir bil. Hazır pastalar da bulabilirsin, kendi butik pastanı da tasarlayabilirsin. Bana sorarsan ikinci yolu seç. Çünkü, senin hayal gücün sana özeldir ve kendi emek vererek yaptığın o pastanın tadı hiçbir şeyde yoktur. Ha tabi “ben illa hazır yapılmışını alırım hocam” diyorsan da buyur al canım okurum, burası özgür bir site yani. Öyle kızma hemen ama teklifimi de bir düşün (Emin ol daha iyi teklifi Hamdi Bey bile yapmaz. Hele ki şu devirde.. değerimi bil değerimi!). Tamam sakinim.

Aklında hangi kahraman veya ne tür bir renk tonu var, hangi figürler nerede bulunsun gibi sorular senin zevkine kalsın derim ben. Mesela https://www.icaked.com/tasarim-pasta adresine girdiğinde o kadar farklı süper kahraman pastaları bulacaksın ki, bırak kahramandan kahramana değişmeyi, aynı kahraman temalı iki pasta bile birbirinden tamamen farklı. Bu yüzden hayal gücünü serbest bırakıp kendi butik pastanı online şekilde tasarlamak ve onu kendine yahut çocuğuna hediye etmek kesinlikle sana hazların en büyüğünü verecektir.

Kahramanınız, Online Pasta Tasarlama Editörümüzde Mevcut Değilse Ne Olacak?

Peki, oldu da kendi kahramanının figürünü yahut temasını editörde(bakınız editör: https://www.icaked.com/Editor) bulamadın… Yapamayacak mısın yani o pastayı? Çocuğuna hediye etmek istediğin o pasta hayal mi oldu? ASLA. Hemen sayfanın sağ altında bulunan canlı yardım butonuna tıklıyorsun ve yetkililerimizle iletişime geçiyorsun. Biz de, istersen sadece figürü yahut temayı, ya da direkt olarak tüm pastayı senin isteklerine göre yapıp beğenine sunuyoruz. Ha hala mı tam olmadı? Düzeltilmesini istediğin şeyleri belirtiyorsun ve düzeltiliyor. Sonuçta bu senin hayalin ve bire bir olana kadar duramayız değil mi? 🙂 Pastanın tasarlanma süreci biter bitmez geriye son bir adımımız kalıyor… Sipariş vermek(ki bu şu ana kadar ki tüm adımlar içerisindeki en kısa ve kolay adım. Dert etme yani artık pastan hazır gibi düşün)

Büyük Hayal Büyük Pasta Gerektirir

Şimdi de işin en tatlı kısmını düşünelim. Hayalindeki pasta kapına kadar geldi.. çocuğunuz, sevdiğiniz ya da bizzat kendiniz hayalinizdeki butik pastayla karşı karşıyasınız ama o pastada bir pastadan daha çoğu var. Çocukluğunuz, hayalleriniz,  idolünüz ve aşılamak istediğiniz o tutkunuz var. İşin en güzel yanı ise şu ki, tüm bunlar buluşabilecekleri en lezzetli potada buluştular ve hazırlar sevdiklerinizle tanışmaya. Daha güzel ne olabilir ki? “Büyük güç büyük sorumluluk getirir” der Spider-Man’ in akıl hocası(ve eniştesi) Ben Amca ama bizim durumumuzda sanırım bu, büyük hayal büyük pasta gerektirir oldu. Gününüz  butik pasta kadar tatlı, süper kahramanlar kadar eğlenceli geçsin efendim:)

Views 3181
Likes 4

icakedblogadmin

Bütün yazıları gör

10 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Abim de tam bir örmcek adam hastası. Çok iyi canlandı gözümün önünde yazdıklarınız 😀

  • Çocuğum da çok seviyor süper kahramanları. Editörde deli gibi pasta tasarlıyor 2 gündür:)

  • Benim gibi bi fantastik edebiyat hayranı için önem arz eden bi yazı,elinize sağlık:)

  • Çok güzel yazı olmuş. Kardeşimin süper kahraman hastalığının tam tanımı:))

  • Oğlumu bilgisayarın karşısından alamıyorum bi süper kahraman çizgi filmi falan görünce. Çok seviyor öyle şeyleri. Zaten tatlıyı da çok seviyor. Bi görse şu pastaları tek başına yer herhalde

  • Eşim de çocukluğundan beri süper kahraman sevgisini içinde taşıyanlardan. Hala her çıkan filme gider,oyununu oynar. 🙂