Farz edelim ki o şanslı kişiyi buldunuz ve 14 Şubat’ a doğru son hız ilerliyorsunuz. Belki hediyenizi çoktan kararlaştırdınız, belki de bir hediyeden çok daha anlamlı bir sürpriz planladınız. Şimdi, aklınızda bu konuya dair tek ve çok büyük bir soru işareti kaldı… Sevgililer Günü Pastası.

Pastalarla Kutlama Yapma Geleneği

İnsanoğlu yüzlerce yıldır kutlamalarını yiyeceklerle daha da görkemli bir hale getiriyor. Bu hem kutlama sahibi hem de misafirleri için bir ziyafetle unutulmaz bir anıya dönüşüyor böylece. Çünkü, güzel bir yiyeceğin verdiği hazzı verecek şey sayısı koca dünyada bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azdır.

Kalbine Giden Yol Midenden Geçer!

Büyükler ne der bilirsiniz: “Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer.” Peki, bu sadece erkekler için mi geçerli? Güzel bir pastaya hayır diyebilecek kadın sayısı 3 milyarda kaçtır dersiniz? Tabi bu sadece lezzet değil aynı zamanda da estetik meselesi. Tatmadan önce pastayı görecek sonuçta sevdiğiniz kişi ve pastanın görüntüsü size dair ne kadar çok şey barındırıyor ya da sevdiğiniz kişinin kalbine ne kadar hitap ediyorsa alacağınız karşılık da o kadar harika olacaktır.

Sekiz Katlı Pasta Olsun da Göze Daha Çok Hitap Etsin O Zaman?

Ev olarak kullanmayacaksan pastayı, sekiz kata gerek yok. Hem şimdi o kadar büyük yaptırsan, düğünde ne yapacaksın? Gökdelen mi dikeceksin? Olmaz. Göze hitap etmesi ufacık bir detayla bile sağlanabilir. Sevdiğinizi temsil eden bir nesnenin sembolü yahut ikinizi anlatan bir şey bile karşı tarafın gönlünü kolaylıkla fethedecektir. Örneğin, erkek arkadaşınız klasik giyinen birisiyse buna atıfta bulunan bir süsleme şık duracak ve hoşa gidecektir. Yine de aklın sekiz katlı pastada kaldıysa yapacak bir şey yok, al hadi al…

Bir İhtimal Daha Var O da Klasik Olmak mı Dersin?

Sevgililer Günü denildiğinde aklına ilk olarak kocaman, kırmızı bir kalp gelmeyen herhangi birisi var mıdır? Pek muhtemel olarak da pastanıza bunu yansıtmak isteyeceksiniz ki haklısınız da. Klasik olmak işini garantiye almaktır ve asla eskimez. Her zaman bir artı puan potansiyeli mevcuttur, deneyiniz. Peki, pastamdan kalpler fışkırmasıyla; büyük, tek bir kalp şeklinde olması ne değiştirir? Daha yoğun etki yaratır mı? Şimdi orası sizin ilişkinize bağlı, ne desem yalan. Sen içinden geleni yap, yine de pozitif olacaktır. İnan bana 🙂

Views 2444
Likes 6

icakedblogadmin

Bütün yazıları gör

15 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir