Eleştirel Bir Gözle Bakın.

Herhangi bir projeyi yaratmaya başladığınızda ihtiyacınız olan en önemli şeylerden birkaçı öz-eleştiri yapmak ve iyi bir analitik gözdür.Kusursuzluk için sürekli iyileştirme arzusu içinde olmalısınız, bu sayede her denemede daha iyi tasarımlar ortaya çıktığını görebilirsiniz.Çalışırken figürlerinizi değerlendirmeyi unutmamalısınız: “Uzuvlar orantısız mı? Şeker hamurunda bir çatlak var mı? Şeker hamuru ile yarattığınız ünlü karakterler gerçeğine yeterince benziyor mu?”.Bu gibi sorular kendi eksiklerinizi görmenizde ve hatalarınızı iyileştirmenizde yardımcı olacaktır.

Sabır Bir Erdemdir

Bir diğer önemli nokta, sabırlı olmanız gerektiği. Şeker hamuru veya kullanacağınız şeker hamuru kalıbını ayarlamak için de zaman ayırmanız gerekiyor.  Doğru plan yapın, zamanınız olduğundan emin olun ve acele etmeyin. Belirli kalıpların nasıl oluşturulduğunu merak eden bir çok kişi, nasıl olduğunu öğrendikten sonra 15 dakika içinde tanınabilir bir Hello Kitty figürünü yapmayı başarabiliyor.  Çoğu zaman bir figür oluşturmak için yalnızca bir kaç dakika ayırmanız yeterli olmayacak.

Karmaşıklığına bağlı olarak, bir figür üzerinde ortalama 1 saat – 3 saat harcamanız gerekebilir.Şeker hamuru ve ‘gumpaste’ in tamamı için özel renk verdikten sonra, kopyalamak istediğiniz figürlerin resimlerine bakarak % 100 memnun olana kadar çalışmaya devam etmeniz gerekiyor.

Resimdeki sevimli oyuncak ayı için çikolata ile çalışıldı.  Çikolata ile şeker hamuru karıştırıldığında, birlikte çalışmak için mükemmel bir malzeme olabiliyor.

Sakin Olun

Pasta üzerinde hangi aşamada çalışıyor olursanız olun, ellerinizin sıcak olmaması gerekiyor. Sıcak bir iklimdeyseniz veya elleriniz normalde sıcaksa, çalıştığınız ortamın serin olmasına dikkat edin. Bunun için fan kullanıyorsanız, fan size yakın çalışmalı ve hatta ellerinizi serin tutmak için soğutulmuş havlu veya buz torbasından da yararlanabilirsiniz.

Pratik Mükemmelleştirir 

Klişe gibi gelebilir ama ne kadar çalışırsanız, başarılı olma şansınız o kadar artar! Eğer pratik yapmaya devam ederseniz, kabiliyetleriniz konusunda kendinize daha fazla güvenebilirsiniz ve etkileyici figürler yapma konusunda daha usta olabilirsiniz.

Sakin bir haftaya başlıyorsanız, neden bir özel tasarım pasta veya cupcake tasarlamayın ve yaratmayın?

Butik pasta tasarımı, yalnızca sizi meşgul etmekle kalmayacak, yeteneklerinizi yavaş yavaş artıracak ve yaratıcılığınızı geliştirmenize yardımcı olacak, aynı zamanda iş portföyünüze de katkıda bulunacaktır.

 

Views 2053
Likes 0

icakedblogadmin

Bütün yazıları gör

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir