Şeker hamuru, mutfağınızda çalışabileceğiniz en eğlenceli, yaratıcı ve çok yönlü bileşimlerden biridir. Şeker hamurunu, pastayı kaplamak, kurabiye süslemek, şeker yapmak için kullanabildiğiniz gibi, eğer yaratıcı olduğunuzu düşünüyorsanız kalıplayabilir, rulo haline getirebilir, bükebilir ve aklınıza gelebilecek herhangi bir şekle sokabilirsiniz. Tabii bu işi yaparken biraz sabırlı olmanız gerekiyor.


Şeker hamurlu pastalar için oluşturacağınız figürlerle ilk denemenizde yapmış olduğunuz tasarımlar tam olarak beklentinizi karşılamıyor olabilir. Bunun için kendinize “pratik yaparak daha mükemmel tasarımlar yapabileceğinizi” hatırlatmanız gerekiyor.

Bu yazı dizisinde, şeker hamuru sanatında yetenekli olabilmek için gerekli temel konuları bulacaksınız. Takip eden diğer yazılarda verilen kolay adımları takip ederek ne kadar çeşitli tasarımlar yapabileceğinizi göreceksiniz. Özel tasarım pasta yapabilmek için size düşen sadece yazıları takip edip verilen adımları uygulamak. Öyleyse eğlenmek için önümüzde hiç bir engel görünmüyor.  

Şeker hamurlu pastalar için figür yapmak göründüğü kadar zor veya karmaşık değil. Güzel pasta tasarlamak tahmin ettiğiniz kadar çok beceri gerektirmiyor. Pastanız üzerine bir parça şeker hamuru bile eklemiş olsanız, yaratıcılığınızı hayata geçirdiğinizi fark etmiş olacaksınız.  İşte ihtiyacınız olan temel bir kaç şey;

Sabır

Hayal gücü

Referans alabileceğiniz bir model

Şeker hamuru ile ilgili bir kaç malzeme (bir sonraki yazımızda detayları bulabilirsiniz)

Zaman

Views 2772
Likes 0

icakedblogadmin

Bütün yazıları gör

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir