Doğum günü pastası, biz yetişkinler için olduğu gibi çocuklar için de bir doğum günü partisinin en önemli parçasıdır. Doğum günü pastası servis edildiğinde herkesin beraber söylediği şarkılar ve sevdiklerimizin yanımızda olduğunu görmek herkes için çok değerli bir andır. Doğum günü pastasının üzerindeki mumların üflenmesi yıllardır süren bir ritüeldir. Bu anda dilekler tutulur ve hayaller gerçekleştirilmeye bir adım daha yaklaşır. Bu nedenle doğum günü pastası seçimi de oldukça önemlidir. Bu anlarda bol bol fotoğraf da çekildiğinden için doğum günü pastasının servis edildiği anlar ölümsüzleşir.

Günümüzde doğum günü pastaları artık herhangi bir pastaneden alınmıyor. Çocuklar için de genellikle butik pastalar yaptırılıyor. Kişisel zevklerin ve beğenilerin yer aldığı butik pastalar çocuklara kendilerini çok daha özel hissettiriyor. Siz de çocuğunuzun doğum gününü çok daha unutulmaz kılmak isterseniz ona bir butik pasta yaptırarak işe başlayabilirsiniz. Butik pasta yaptırılırken en önemli konu doğum günü sahibi çocuğun kişisel özellikleri ve beğenileridir. Çocukların yaşları ilerledikçe karakterleri ve kişisel özellikleri de farklılaşmaya başlar. Bir çocuğun özelliklerini en iyi ailesi bileceğinden butik pasta da neler olacağını da onların seçmesi en uygunudur. Örneğin çocuğunuz henüz daha küçük yaşlardaysa ona Pepee Butik Pasta yaptırarak onu çok mutlu edebilirsiniz. Çünkü kız erkek fark etmeksizin küçük yaş grubu çocukların neredeyse tamamı Pepee karakterini çok severler. Mickey Mouse da aynı şekilde her cinsiyetten çocuğun sevdiği bir karakterdir ve butik pastalarda çok sık kullanılmaktadır. Mickey Mouse Butik Pasta da tüm çocukları mutlu eder ve fotoğraf karelerinde oldukça keyifli görüntülerin ortaya çıkmasını sağlar.

Yaşlar biraz daha ilerleyince kız erkek ayrımı da ön plana çıkmaya başlar. İlk olarak kız çocuklarıyla başlayalım. Son yıllarda kız çocuklarının en çok sevdiği karakter olarak akla gelen ilk isim Karlar Ülkesi (Frozen) karakteri olan Elsa’dır. Üstelik Karlar Ülkesi’nde sadece Elsa değil Anna ve Olaf gibi çok sevilen başka karakterler de var ve hali hazırdaki butik pastaların büyük bir bölümünde bu karakterler görülüyor. Hemen her pastanenin kataloğunda en az bir hatta çoğunlukla bir kaç olmak üzere, Elsa Butik Pasta, Olaf Butik Pasta, Karlar Ülkesi Butik Pasta gibi çok çeşitli butik pastalar bulabilirsiniz. Kız çocuğunuzun zevkine bağlı olarak ona Prenses Sofia Butik Pasta, Barbie Butik Pasta, Minion Butik Pasta, Minnie Butik Pasta gibi birçok çizgi film karakteriyle de butik pasta yaptırabilirsiniz. Çizgi film karakterlerinin yanı sıra olan şeker hamurundan ya da çikolatadan yapılma minik çiçekler ya da hayvancıklar kullanarak da çocuğunuzun çok beğeneceği bir butik pasta hazırlatabilirsiniz.

Erkek çocuklarına gelince, butik pastalar için seçim yapmanın zorlaşacağı kadar çok karakter sayılabilir. Erkek çocukları özellikle arabaları ve süper kahramanları çok severler. Burada Cars Butik Pasta güzel bir seçim olacaktır. Şimşek Mcqueen’in üzerinde yer aldığı kırmızı bir butik pasta onun arkadaşlarıyla keyifle paylaşacağı tatlı bir an yaşamasını sağlar. Erkek çocukları için kullanılabilecek diğer butik pastalar olarak Spiderman Butik Pasta, Superman Butik Pasta ya da Batman Butik Pasta öne çıkıyor. Üzerinde süper kahramanların yer aldığı bu butik pastalar çocuğunuzun hayatında geçirdiği en güzel doğum gününü yaşamasını sağlayacak ve ona ölümsüz hatıralar kazandıracaktır.

 

Views 1360
Likes 0

icakedblogadmin

Bütün yazıları gör

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir