Doğum günleri hemen her yaştan herkes için önemli olsa da çocukların hayatında ayrı bir yer tutuyor. Yetişkinlerin yeni bir yaş aldıkları gün heyecan verirken, çocuklar yeni yaşlarına girecekleri günü haftalar öncesinden hayal etmeye başlıyor. Hediye listeleri belirleniyor, doğum günü partisine çağıracakları kişiler seçiliyor ve hatta doğum günü pastasını üflerken hangi dileği tutacaklarına bile karar veriliyor. Çocuklar doğum günleri için bu kadar heyecan duyunca, ailelerine de onları mutlu edecek partiyi organize etmek düşüyor.

Doğum günü kutlamaları artık eskisi gibi değil. Herhangi bir yaş pastayla mum üfletilen standart partiler geride kaldı. Çocuklar arkadaşlarının yaptıklarını uygulamaya çok düşkün olduklarından artık eskisi gibi partilere ilgi göstermiyorlar. Çünkü içinde bulunduğumuz dönemde özellikle temalı partiler düzenlemek çok revaçta. Temalı partilerde her şey parti sahibinin isteklerine, yaşına, beğenilerine ve hatta kişilik özelliklerine göre seçiliyor. Bu da tabii ki çocuğa kendisini çok daha özel hissettiriyor. Çocuğunuzun zevkine uygun temalı partiyi hazırlarken, isterseniz bu işin uzmanlarından da destek alabilirsiniz. Ancak her halükarda çocuğunuzun zevklerini ve beğenilerini sizden iyi kimse bilemeyeceği için uzmanları da sizin yönlendirmeniz gerekecektir. İşe başlamanın ilk adımı ise hangi temayı seçeceğinizi belirlemek olacak.

Erkek çocukları genelde süper kahramanları, inşaat temalarını, arabaları, uzayı ve canavarları severken kız çocukları sevimli evcil hayvanlara, prenseslere ve bebeklere büyük ilgi gösteriyor. Tabii ki burada çocuğunuza fikrini sormak da çok önemli, böylelikle ona kendisinin fikirlerinin önemli olduğunu da hissettirebilirsiniz. Temayı seçtikten sonra sıra mekân seçimine geliyor. Kaç kişiyi ağırlayacağınıza, temanın gerektirdiklerine ve hava durumuna bağlı olarak açık ya da kapalı mekân seçebilirsiniz. İşin en keyifli kısmı ise temaya uygun seçimleri yapmak ve parti konseptini oluşturmak oluyor.

Doğum günlerinde çocuklara temalı parti hazırlamanın en tatlı yolu detayları belirlemekten geçiyor. Pek çok çocuğun bir arada bulunacağı göz önünde bulunursa cam ya da porselen tabak bardak kullanımı yerine tek kullanımlık kâğıt bardaklar ve tabaklar daha çok tercih ediliyor. Bu eşyaları temaya uygun seçmek ise partinin konseptine katkıda bulunuyor. Günümüzde en revaçta olanları ise genellikle Frozen, Cars, Spiderman, Prenses Sofia, Mickey Mouse gibi çizgi film karakterli partiler oluyor.  Bardaklar, tabaklar, pipetler, flamalar, hatta pinyatalar partiye uygun olarak seçiliyor. Dahası partiye renk katması için temaya uygun oyun ablaları, palyaçolar, süper kahraman kostümlü animatörler ya da illüzyonistler bile çağırılıyor. Temayla aynı konseptte seçilen tasarım pasta ise partinin en tatlı unsuru oluyor.

Çocuğunuzun doğum günü partisini özelleştirmenin en tatlı yolu ise pasta seçiminden geçiyor. Pasta, bir doğum günü partisinin en önemli parçası olarak göze çarpıyor. Çocuğunuzun zevkine ve parti temasına uygun bir pasta seçimi yapmak partiye tat ve keyif katıyor. Parti temasına bağlı olarak tasarlanacak tasarım pasta partinin en önemli ve en tatlı unsuru oluyor. Çocuğunuzun zevklerinden özel olarak seçtiğiniz figürler ile hazırlanan tasarım pastalar ile hem çocuğunuz pastasını üflerken hayatının en özel gününü yaşamış olur hem de siz hayat boyu keyifle bakacağınız birbirinden güzel fotoğraflar çekme şansına sahip olursunuz. Böylelikle partinizin konuklar açısından da çok keyifli bir etkinlik olacağından emin olabilirsiniz.

Views 973
Likes 0

icakedblogadmin

Bütün yazıları gör

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir