Doğum günleri herkes için son derece önemli ve heyecan verici günlerdir. Bu özel gün, sevdiklerinizle beraber kutlandığı zaman daha da keyifli hale gelir. Bu nedenle herkes doğum gününde güzel bir parti düzenlemek, yeni yaşına yeni dilekler ve sevdiği insanlar ile girmek ister. Çocuklar söz konusu olduğu zaman ise doğum günleri daha fazla özen gerektirir. Çocuklar haftalar önceden doğum günlerini beklemeye başlar. İstedikleri hediyeleri ailelerine söyleyip sevdikleri arkadaşlarını bugünde yanlarında görmek isterler. Günümüzde doğum günlerini en özel kılan şey ise doğum günü pastasının seçimidir. Doğum günü pastasının üzerindeki mumu üfleyerek dilek tutmak çocukları hayallerinin gerçek olacağına inandırır. Bu dileği çok sevdikleri bir butik pasta üzerindeki mumu üfleyerek tutmak onları daha da mutlu eder.

Doğum günü pastası yüzyıllardan beri doğum günü partisinin vazgeçilmez bir öğesidir. Çocuklar için doğum günü pastasının lezzeti kadar görünümü de önemlidir. Tam bu noktada her geçen yıl talebin daha da arttığı butik pastalar karşımıza çıkıyor. Butik pastalar çocukların görsel zevklerini tatmin etmekle kalmıyor, onların hayal gücünü geliştirerek gelişimine de katkı sağlıyor. Çocuğunuz için standart doğum günü pastası yerine onun için özel tasarlanmış bir butik pasta seçmeniz ona kendisini özel hissettirir. Bu nedenle pek çok aile artık çocuğunun doğum günü partisi için pastaneden herhangi bir pasta almak yerine kişiye özel butik pasta yaptırıyor. Bu pastanın yapımında çocuğa da söz hakkı vermek ona kendisini çok daha özel hissettiriyor.
Butik pasta yaptırırken çocuğunuzun dilekleri, istekleri, beğenileri ve kişilik özellikleri büyük önem taşıyor. Bu nedenle butik pasta seçiminde, ailelerin mutlaka çocuklarının isteklerini pastayı yapacak kişilerle paylaşmaları gerekiyor. Çocukluk döneminde genellikle kız çocukların ve erkek çocukların beğenileri daha farklı oluyor. Örneğin, erkek çocukları bu dönemde süper kahramanlara veya arabalara daha çok ilgi gösterirken, kız çocukları genellikle prensesleri seviyor. En sevdikleri süper kahramanın ya da prensesin üzerinde olduğu bir doğum günü pastası, bu özel günü çok daha keyifli ve mutlu geçirmelerine yardımcı oluyor.

Çocuğunuzun hayal gücünün gelişmesini istiyorsanız doğum günü pastası seçiminde ona daha fazla rol verebilirsiniz. Öncelikle parti temasını belirlemekle başlayın. Parti temasını seçtikten sonra pasta yapımı için ona fikirlerini sorun. Hangi kahramanı sevdiğine, pastasının hangi renk olmasını istediğine, hangi tattan hoşlandığına onun karar vermesini isteyin. Emin olun bu seçimleri yapmak ona kendisini çok daha özel hissettirecektir. Doğum günü partisi, çocuğunuzun en özel günlerinden biri olduğu için partideki pastanın özelliklerine onun karar vermesi onu çok daha mutlu edecektir. Bu yüzden sizin seçimlerinizden çok çocuğunuz kendi tercihleri onu daha çok mutlu edecektir. Doğum günü pastasının sevdiği özelliklere sahip olması doğum gününü daha da unutulmaz kılacaktır. Hatta isterseniz bırakın kendi doğum günü pastasını kendisi tasarlasın 🙂

Çocukların doğum günleri hayatlarındaki her gün gibi özeldir ve tabii ki bu özel günde bol bol fotoğraf çekilir. Doğum günlerinde en çok fotoğraf çekilen zaman ise pastadaki mumların üflendiği zamandır. Çocuğunuzun en çok sevdiği kahramanın üzerinde olduğu bir butik pasta üzerindeki mumları üflerken dilek tuttuğu an muhteşem bir kare olacaktır. Bu anı ölümsüzleştirmek ise ailelerin hayat boyu zevkle bakacakları fotoğraf karelerinin oluşmasını sağlar. Bu nedenle doğum günü pastası ile çocuğunuzu mutlu etmek tüm aile için unutulmaz hatıralar yaratılmasına yardımcı olur.

Views 979
Likes 0

icakedblogadmin

Bütün yazıları gör

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir