Dünün çocukları, bugünün yetişkinleri iyi bilirler ki doğum günü bir çocuğun hayatındaki en önemli günlerden biridir. Çocuklar doğum günlerini büyük bir heyecanla beklerler. Evlerde bu günün beklenişi neredeyse haftalar önceden başlar. Hediyeler seçilir, arkadaşlar davet edilir, doğum günü ile ilgili konuşmalar her gün daha yoğun hale gelir. Ailelerin bu heyecana katılmaları da çok uzun sürmez.

Bir çocuğun doğum gününü her zamankinden daha özel hale getirmenin yolu, onun seveceği özelliklerde bir tasarım pasta yaptırmaktır. Kabul edelim, çocuklar artık eskisinden çok daha akıllı ve kişisel zevklerine eskisinden çok daha fazla düşkünler. Bu nedenle standart doğum günü partileri ve standart yaş pastalar artık onları çok da fazla mutlu etmiyor. Her çocuk kendisine özel partiyi ve kendisine özel tasarlanmış olan pastayı istiyor. Özellikle temalı partiler çocukları çok mutlu ediyor. Bu partide çocuklar kişisel beğenilerini arkadaşlarına sunarak kendilerini çok daha özel hissediyor. Bu nedenle artık aileler de çocuklarının doğum günü için herhangi bir pastaneden herhangi bir yaş pasta almaktansa tasarım pasta yaptırmayı uygun görüyor.

Butik pasta yapımında pasta yapımcısının becerileri kadar ailelerin vereceği direktifler de önemli. Çünkü bir çocuğu en iyi ailesi tanır ve onun zevklerini pastacıyı yönlendirmek de ailenin görevidir. Hatta bu adımda çocuğu da işin içine dâhil etmek ona kendi fikirlerinin ne kadar önemli olduğunu hissettirecektir.

Eğer çocuğunuzun doğum gününü hiç olmadığı kadar özel bir hale getirmek istiyorsanız pasta seçimini öncelikle ona sormakla başlayabilirsiniz. Bu kararı vermek onun hayal gücünü de geliştirecektir. Biraz araştırma yaptığınızda yapılan pastalar karşısında hayrete düşeceksiniz. Artık çocuğunuzun sevdiği tüm kahramanları, tüm hayvanları, canavarları, eşyaları ve temaları bir pastanın üzerinde görmeniz mümkün. Şeker hamuru kullanılarak yapılmış minicik hayvancıkları mum üflenene kadar yememek için kendinizi zor tutacaksınız.

Örneğin kız çocuğunuza prenses temalı bir parti hazırlıyorsanız pastasının pembe renkli olmasını, içindeki malzemelerin damak tadına uygun olmasını ve pastasının üzerinde birbirinden sevimli hayvancıkların, prenses tacının ya da çiçeklerin olmasını isteyebilirsiniz. Aynı şekilde erkek çocuğunuz için de sevdiği süper kahramanların üzerinde olduğu bir pasta hazırlatabilir ve bunları büyük bir keyifle yemesini izleyebilirsiniz. Pastasına bol bol sürpriz eklettiyseniz pasta geldiğinde gözlerindeki heyecana tanık olmak sizi dünyanın en mutlu ebeveyni haline getirecektir.

Her çocuğun tercihi, zevkleri, beğenileri, sevdikleri televizyon programları ya da izledikleri sinema filmleri birbirinden farklı olduğu için pastaları da pek tabii değişik olacaktır. Seçenekler o kadar çok ki kararsızlığa düşebilirsiniz. Burada çocuğunuzdan fikir alarak hem karar aşamasını kolaylaştırabilir hem de onu planların içine daha fazla dâhil edebilirsiniz. Ortaya çıkan sonuç ise hem ona unutulmaz bir doğum günü yaşatacak hem de sizin ölümsüz anılara sahip olmanızı sağlayacak.

Views 874
Likes 0

icakedblogadmin

Bütün yazıları gör

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir