Bir doğum günü partisinin en önemli kısmı nedir diye sorulacak olursa, bu sorunun cevabı kesinlikle doğum günü pastasının servis edildiği andır. Bu durum çocuklar için de değişmez. Doğum günü pastası servis edildiğinde herkes bir ağızdan doğum günü şarkısını söyler ve çocuklar partinin odak noktası haline gelir. Doğum günü pastasının üzerindeki mumların üflenmesi yıllardır süren bir ritüeldir. Bu anda dilekler tutulur ve hayaller gerçekleştirilmeye bir adım daha yaklaşır. Bu nedenle doğum günü pastasının seçimi de oldukça önemlidir. Bu anlarda bol bol fotoğraf da çekildiğinden için doğum günü pastasının servis edildiği anlar ölümsüzleşir.

Günümüzde doğum günü pastaları artık herhangi bir pastaneden alınmıyor. Çocuklar için de genellikle tasarım pastalar yaptırılıyor. Kişisel zevklerin ve beğenilerin yer aldığı tasarım pastalar çocuklara kendilerini çok daha özel hissettiriyor. Siz de çocuğunuzun doğum gününü çok daha unutulmaz kılmak isterseniz ona bir tasarım pasta yaptırarak işe başlayabilirsiniz. Tasarım pasta yaptırılırken en önemli konu doğum günü sahibi çocuğun kişisel özellikleri ve beğenileridir. Çocukların yaşları ilerledikçe karakterleri ve kişisel özellikleri de farklılaşmaya başlar. Bir çocuğun özelliklerini en iyi ailesi bileceğinden tasarım pasta da neler olacağını da onların seçmesi en uygunudur. Örneğin çocuğunuz henüz daha küçük yaşlardaysa ona Pepee Tasarım Pasta yaptırarak onu çok mutlu edebilirsiniz. Çünkü kız erkek fark etmeksizin küçük yaş grubu çocukların neredeyse tamamı Pepee karakterini çok severler. Mickey Mouse da aynı şekilde her cinsiyetten çocuğun sevdiği bir karakterdir ve tasarım pastalarda çok sık kullanılmaktadır. Mickey Mouse Tasarım Pasta da tüm çocukları mutlu eder ve fotoğraf karelerinde oldukça keyifli görüntülerin ortaya çıkmasını sağlar.

Yaşlar biraz daha ilerleyince kız erkek ayrımı da ön plana çıkmaya başlar. İlk olarak kız çocuklarıyla başlayalım. Son yıllarda kız çocuklarının en çok sevdiği karakter olarak akla gelen ilk isim Karlar Ülkesi (Frozen) karakteri olan Elsa’dır. Üstelik Karlar Ülkesi’nde sadece Elsa değil Anna ve Olaf gibi çok sevilen başka karakterler de var ve hali hazırdaki tasarım pastlaarın büyük bir bölümünde bu karakterler görülüyor. Hemen her pastanenin katalogunda en az bir hatta çoğunlukla bir kaç olmak üzere, Elsa Tasarım Pasta, Olaf Tasarım Pasta, Karlar Ülkesi Tasarım Pasta gibi çok çeşitli tasarım pastalar bulabilirsiniz. Kız çocuğunuzun zevkine bağlı olarak ona Prenses Sofia Tasarım Pasta, Barbie Tasarım Pasta, Minion Tasarım Pasta, Minnie Tasarım Pasta gibi birçok çizgi film karakteriyle de tasarım pasta yaptırabilirsiniz. Çizgi film karakterlerinin yanı sıra olan şeker hamurundan ya da çikolatadan yapılma minik çiçekler ya da hayvancıklar kullanarak da çocuğunuzun çok beğeneceği bir tasarım pasta hazırlatabilirsiniz.

Erkek çocuklarına gelince, tasarım pastalar için seçim yapmanın zorlaşacağı kadar çok karakter sayılabilir. Erkek çocukları özellikle arabaları ve süper kahramanları çok severler. Burada Cars Tasarım Pasta güzel bir seçim olacaktır. Şimşek Mcqueen’in üzerinde yer aldığı kırmızı bir tasarım pasta onun arkadaşlarıyla keyifle paylaşacağı tatlı bir an yaşamasını sağlar. Erkek çocukları için kullanılabilecek diğer tasarım pastalar olarak Spiderman Tasarım Pasta, Superman Tasarım Pasta ya da Batman Tasarım Pasta önceçıkıyor. Üzerinde süper kahramanların yer aldığı bu tasarım pastalar çocuğunuzun hayatında geçirdiği en güzel doğum gününü yaşamasını sağlayacak ve ona ölümsüz hatıralar kazandıracaktır.

Views 1055
Likes 0

icakedblogadmin

Bütün yazıları gör

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir